Питання надання пільг та субсидій

Консультации специалистов по ФИНАНСОВЫМ вопросам, обмен опытом
Ответить
Аватара пользователя
Admin
Новичёк
Сообщения: 127
Зарегистрирован: 27 авг 2018, 15:49
Откуда: Одесса
Контактная информация:

Питання надання пільг та субсидій

Сообщение Admin » 20 ноя 2018, 14:29

Питання надання пільг та субсидій

В даний час розповсюджується інформація, що громадяни, які проживають в будинках, де створено Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, рішенням загальних зборів яких затверджено у встановленому законодавством порядку розмір внеску на утримання будинку і прибудинкової території (передбачений наказом Наказом Мінрегіонбуду від 27.07.2018 № 190) не зможуть отримувати житлову субсидію на даний вид внеску, оскільки він не передбачений у Положенні про порядок призначення житлових субсидій, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329. Як вихід з ситуації, пропонується всім ОСББ України до 1 січня 2019 року провести загальні збори співвласників і затвердити, замість внеску на на утримання будинку і прибудинкової території, внесок на управління багатоквартирним будинком.

Проте, слід зазначити, що Стаття 20 діючого Закону України «Про Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» допускає формулювання назв внесків і платежів саме на «утримання, експлуатацію та ремонт спільного майна» яким безперечно і є будинок та прибудинкова територія, в той же час не містить назви «управління».

Крім того, постанова Кабінету Міністрів України № 430 від 10.05.18 р. «Питання призначення житлової субсидії на оплату послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» яка обмежувала можливий термін призначення житлової субсидії 31-м грудня 2018 року насьогодні відмінена Постановою № 840 від 17 жовтня 2018 р. «Питання надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» яка вказує, що під час надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій застосовується соціальна норма житла для оплати послуги з управління багатоквартирним будинком, яку визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

Таким чином, прошу Міністерство соціальної політики, представники якого тут є, дати роз’яснення громадськості, представникам Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та Управлінням соціального захисту населення про можливість отримання субсидій на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій після 1 січня 2019 року, до проведення в плановому режимі загальних зборів співвласників або укладання договорів про надання послуг на управління багатоквартирним будинком, як це передбачено абзацом 2 пункту 3-1 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
он же Валерий.
Ответить

Вернуться в «Финансовые»